Türkiye’nin Yeni Nesil Yerli Silahları Nefes Aldırmayacak! ALPAGU Hedefi Tam On İkiden Vurdu!

Savunma Teknolojileri Mühendislik (STM) üzerinde çalışmaların son hızda sürdüğü sabit kanatlı akıllı vurucu İHA sistemi olan ALPAGU geçtiğimiz süre zarfında yapılan mühimmatlı test atışlarını başarıyla sonuçlandırdı. Türkiye’de son zamanlarda gelişen silah teknolojisi tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı. İşte Türkiye’nin yeni nesil yerli silahları…

Yeni Nesil Silah ALPAGU!

Son zamanlarda inanılmaz bir gelişmeye imza atan Türkiye silahlanmasına yeni bir yeni nesil silah daha adını yazdırıyor. Savunma Teknolojileri Mühendisliği (STM) aracılığıyla geliştirilen sabit kanatlı akılı vurucu İHA sistemlerinden birisi olan ALPAGU’nun geçtiğimiz günlerde Aksaray’da mühimmatlı testlerden geçtiği duyuruldu. Yeni nesil yerli silahlardan olan İHA sistemi ALPAGU yapılan testleri başarıyla sonuçlandırdı.

Test esnasında tam 10 dakika boyunca havada kalan akıllı vurucu İHA sistemi ALPAGU içerisinde bulunan görüntü takip yazılımı sayesinde hedefin yerini kolayca tespit ederek harekete geçti. Hedefi tespit etmesinin hemen üzerine ise büyük bir ivme kazanarak hedefe doğru yöneldi. Üzerinde taşıdığı ağır mühimmatlar ile hedefe saldırı gerçekleştirerek, hedefi imha etmeyi başardı. Ağırlığı neredeyse 2 kilogram olan akıllı vurucu İHA sistemi ALPAGU yaklaşık olarak 400 feet yükseliğe kadar çıkabildiği de kaydedildi.

Benzer Yazı:  Telefon Üzerinden Araç Tramer Hasar Kaydı Nasıl Öğrenilir? Hasar Kaydı Telefondan Öğrenilir Mi? Hasar Kaydı Nasıl Öğrenilir?

Hedefi Tam On İkiden Vurdu!

Yapılan testlerin üzerine sosyal medya platformu üzerinden paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanlığı Savunma, Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir; “Kendisi hafif etkisi ağır Alpagu’dan tam isabet. STM’nin milli mühendislik kabiliyetiyle geliştirdiği tek er tarafından gece-gündüz etkin operasyon yapabilen Sabit Kanatlı Akıllı Vurucu İHA Sistemi ALPAGU mühimmatlı test atışını başarıyla gerçekleştirdi. Durmak yok yola devam.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir