metin alper

Trabzon Emniyeti Müdürüne ‘Andımız’ operasyonu: Metin Alper, Sudan’a Sürüldü!

Trabzon Emniyeti Müdürüne ‘Andımız’ operasyonu: Metin Alper, Sudan’a Sürüldü! Uyuşturucu operasyonunda el konulan mermilerle ‘Andımız’ yazan ve Trabzon’da gösterdiği asayiş, güvenlik hizmetleriyle halkın sevgisini kazanan Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper, görevinden alınarak Sudan’a İçişleri Müşaviri olarak atandı. Alper, daha önce pek çok kez hedef gösterilmiş ve görevden alınması istenmişti.

Resmi Gazetede yayımlanan kararnameye göre, 10 ilin emniyet müdürü merkeze atanırken 33 ile de yeni emniyet müdürü atandı. Kararname sonrasında 2019 yılının eylül ayında Trabzon Emniyet Müdürü olan Metin Alper’in Sudan’a atanması dikkat çekti.

Trabzon’da asayiş ve güvenlik hizmetleriyle halkın sevgisini kazanan, Metin Alper, Karadeniz’de uyuşturucuya göz açtırmamıştı. Alper, uyuşturucu operasyonuna “Andımız var” ismini vermiş ve operasyonda ele geçirilen silah ve uyuşturucu maddeler sergilenirken, mermilerle “Andımız” yazılmıştı.

andımız paylaşımı

“ANDIMIZ VAR” DEDİ, HEDEF GÖSTERİLDİ

Alper’in, Trabzon Emniyet Müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde yürütürken görev yerinin değişmesi şaşkınlık yarattı. Alper, uyuşturucu satıcılarına karşı düzenlenen operasyon sonucu ele geçirilen mermilerle “Andımız Var” yazmış ve DEVA Partisi tarafından hedef gösterilmişti.

Benzer Yazı:  Onur Air’in Sahibi Olduğu Tüm Uçaklar İcraya Verildi

DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Andımız Var” operasyonu yaptığı gerekçesiyle Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper’in görevden alınmasını isteyerek “Hangi görüşü savunduğu önemli değil, özellikle silah taşıyan kamu personelinin siyasi tartışmalara karışması kabul edilemez. Trabzon Emniyet Müdürü acilen görevden alınmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Danıştay’ın ‘Öğrenci Andı’nı kaldırdığı dönemde yapılan operasyonda ele geçirilen malzemelerin sergilediği standın üstüne mermiler ile yazılan “Andımız” yazısını Trabzon Emniyet Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yayınlanmasıyla gündeme gelen Metin Alper, kararla birlikte Sudan Hartum’a atandı. Bu atama kararına İYİ Partili Mehmet Aslan ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: Andımıza sahip çıkan Trabzon il emniyet müdürü Metin Alper Sudan’a sürüldü…Hadi Erdoğan’ı anladık ama diğer ortak neden susuyor? Her fırsatta görüşürken bu meselede arayıp “Andımız’ın okunmasını istiyorum” bile diyemedi.

İYİ Partili Mehmet Aslan: “Andımıza sahip çıkan Trabzon il emniyet müdürü Metin Alper Sudan’a sürüldü…(şaka değil gerçek!)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir