Telefon Üzerinden Araç Tramer Hasar Kaydı Nasıl Öğrenilir? Hasar Kaydı Telefondan Öğrenilir Mi? Hasar Kaydı Nasıl Öğrenilir?

Son zamanlara doğru giderek artış gösteren ikici el araba ticaretlerinde en çok merak edilen sorulardan birisi olan “Hasar kaydı telefondan öğrenilir mi?” sorusu oldu. Hasar kaydı sorgulatmak ise 3 farklı yoldan gerçekleştirilebiliyor. Bu yöntemlerden birisi ise telefon mesaj sistemi ile gerçekleşiyor. Peki telefon ile araç tramer hasar kaydı nasıl öğrenilir? Ne yapmamız gerekir? Tüm detaylar…

Tramer Hasar Kaydı Nasıl Öğrenilir?

Ülkemizde hızla artış sağlayan ikinci el araç ticareti son zamanlarda sürekli olarak yükselişte olduğu görüldü. Bu ticaret esnasında ise alıcının aklındaki en büyük sorun trames hasar kaydını nasıl sorgulayacağı oluyordu. Araç tramer hasar kaydını öğrenmek iseteyen alıcı ise 3 yöntem ile kolayca öğrenebilir. 2003 yılı itibaryile tüm araçların kazalarını ve değişen parçalarını kayıt eden ikinci el araç alıcıların dikkatini çekiyor.

Araçta tramer hasar kaydının olup olmadığını ise SMS yolu ile öğrenmek oldukça basit bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. SMS yolu ile yapılan hasar sorgulamada tek yapmanız gerek alıcısı olduğunuz aracın plakasını bitişik bir şekilde SMS bölümüne yazarak daha sonrasında ise 5664 rakamlarından oluşan numaraya iletmeniz gerekiyor. Daha sonra size gelen SMS ile birlikte alıcısı olduğunuz aracın hasar kaydını öğrenmek mümkün oluyor. Her araç tramer hasar kaydı sorgulamak için SMS başına 11 TL ücret operatör tarafından faturanızdan veya hat bakiyenizden kesiliyor.

  • Araçta herhangi bir değişen parça olup olmadığını öğrenmek için; PARÇA boşluk PLAKA yazarak 5664’e SMS göndermeniz gerekiyor.
  • Aracın hangi kazalarda parçalarının değiştiğini öğrenmek için ise; PARÇA boşluk PLAKA boşluk KAZA TARİHİ yazıp 5664’e SMS gönderilmesi gerekiyor.
  • Aracınızda bulunan şasi numarasını öğrenmek için ise; HASAR boşluk S boşluk ŞAŞİ NUMARASI’nı yazıp 5664’e SMS gönderilmesi gerekiyor.
  • Aracınızın şasi numarası hakkında detaylı bir bilgi almak için ise; DETAY boşluk S boşluk ŞAŞİ NUMARASI’nı yazıp 5664’e SMS gönderilmesi gerekiyor.
Benzer Yazı:  Emeklilerin Yüzünü Güldürecek Haber! Emekli Promosyon Tercihi Yaparken Dikkat! Emekliye Müjde...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir