SSK ve Bağ-Kur Borçlarına Yapılandırma Fırsatı! Yapılandırma Gelecek Mi? Tüm Detaylar…

2021 yılında SSK ve Bağ-Kur vergi borçları yapılandırmasından kimler yararlanabilecek? 2021 yılında yapılandırma olacak mı? Zorlu pandemi döneminde birçok vatandaşın maddi yetersizlik sonucunda prim borçlarını ertelemeye aldığı biliniyor. Yapılacak olan bu yapılandırma ile bir umut ışığı bulan vatandaşlar için SSK ve Bağ-Kur yapılandırması var mı? Detaylı bilgi…

SSK ve Bağ-Kur Borçlarına Yapılandırma Var Mı?

SSK ve Bağ-Kur borçlarına yeni yaptırım yolda. Bu yapılandırmanın yanı sıra vergi affının beraberinde 4A (SSK) ve 4B (Bağ-Kur) hizmetlerine bağlı prim ödeyen çalışanlara umut ışığı belirdi. Bu yapılandırmada sigorta borçları ve prim borçları olan vatandaşlara sevindirici haber geliyor. Yeni yılda yürürlüğe giren yapılandırma yasasında daha öncesinde prim borcu bulunan ve önceden sigorta sürecini doldurmuş olan vatandaşlar bu sayede yeniden taksitlendirebilme hakkı kazanıyor. Geçtiğimiz gün açıklanan bu müjde ile binlerce vatandaş yapılandırma hakkında araştırma yapmaya başladı.

2021 senesinde gelecek olan vergi affı yasasında göre birçok vergi borcu yapılandırma dahilinde olacak. Henüz kesinleşmemiş dava sürecinde olan vergi borçları veya kesinleşmiş bir dava üzerine oluşan vergi borçları da bu yapılandırmaya dahil olacak. Daha birçok vergi borçlarının yapılandırma kapsamında olduğu da biliniyor. Kısaca 4A (SSK) hizmet dökümüne tabi olan tüm vatandaşların prim borçları yapılandırılabilecek.

Benzer Yazı:  ABD'den Köpek İthalatı Yasaklandı! Petshop Mağaza Yöneticilerine ve Köpek Yetiştirip İhraç Edenlerin Dikkatine! Kötü Haber...

Yapılandırma Gelecek Mi?

Vergi yapılandırmasının yanı sıra bir diğer merak edilen soru ise 2021 Bağ-Kur borçlarına yapılandırmanın gelip gelmediği oldu. Yeni açıklanan vergi yasasına göre daha öncesinde sigorta sürecini dondurmuş olan 4B (Bağ-Kur) hizmetinde yer alan vatandaşlar yapılandırmaya başvuru yapabilecek. Borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşları faizleri silinerek enflasyon farkı eklenecek. Peşin ödeme yapacak olan vatandaşlar için ise borcun yüzde 90’ından muaf olarak 18 ay süresince taksitlendirebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir