Kurban Bayramı’nda Çalışanlar Rahat Bir Nefes Alacak! Kurban Bayramı’nda Tatil Kaç Gün? Kurban Bayramı Ne Zaman?

Dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı’nın tarihi her geçen gün daha da yaklaşmaya başladı. Ramazan Bayram’ı süresince tam kapanma sürecine giren Türkiye’de, Kurban Bayramı’nda kapanma olup olmayacağı ise merak konusu oldu. Kurban Bayramı tarihinin yakınlaşmasıyla birlikte akıllarda tek bir soru kaldı. 2021 Kurban Bayramı ne zaman, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Neredeyse son 1 buçuk yıldır dünya sorunu olan pandemi dolayısıyla alınan tedbirler neticesinde Ramazan Bayram’ı sürecinde tam kapanma uygulaması yaşanmıştı. Ramazan Bayramı’nı evinde geçiren vatandaşların akıllarında ise Kurban Bayramı hakkında soru işaretleri oluştu. Kurban Bayramı’nın tarihi yakınlaşmasıyla birlikte resmi tatil günlerinin kaç günden oluşacağı merak konusu oldu. Günümüzden neredeyse 2 ay sonra yapılacak olan Kurban Bayramı şehir dışı için plan yapacak vatandaşlarımızın gündeminde yer almayı başarıyor.

Dini bayramların tarihleri Hicri Takvim’e göre belirleniyor. 2021 senesinde Hicri Takvim’e göre ve Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Kurban Bayramı’nın ilk günü 20 Temmuz’a denk geliyor. Kurban Bayramı’nın son günü ise 23 Temmuz’a denk geliyor. Kısacası Kurban Bayramı tatili Hicri Takvim’e göre 20 Temmuz ile 23 Temmuz arası olması bekleniyor. 19 Temmuz Kurban Bayramı arife günü olarak yarım resmi tatil olarak da uygulanması bekleniyor.

Benzer Yazı:  Bedelli Askerlik Ne Kadar Oldu? Bedelli Askerliğe Büyük Zam! Üst Üste Gelen Zamlardan Bedelli Askerlik de Nasibini Aldı!

İşçiler Rahat Bir Nefes Alacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre Kurban Bayramı resmi tatil uygulamasının pazartesi gününün yarısından itibaren başlaması bekleniyor. Fakat daha önce yapılan uygulamalara göre Kurban Bayramı’nın hafta sonu ile birleştirilmesi söz konusu oluyor. Yapılacak olan haftasonu uygulamasına göre 16 Temmuz Cuma günü başlayacak olan Kurban Bayramı uygulaması 26 Temmuz Pazartesi gününe kadar sürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir