Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır? Hızlı ve Kolay Yoldan Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Dünyayı neredeyse 1 buçuk yıldır istila eden Koronavirüs hakkında çalışmalar son hızda sürüyor. Geçtiğimiz zamanlarda birçok kez konu olan CoronaVac aşısı için acil kullanım onayı verildi. Aşıya onay verilmesinin üzerine vatandaşların aklında birçok soru işareti kaldı. Bu soru işaretlerinden en çok merak edileni ise aşı randevusu nasıl alınacağı oldu.

Fahrettin Koca’dan Açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz gün yaptığı açıklama sonucunda Koronavirüs aşı uygulamalarının bugün itibariyle başlayacağını duyurmuştu. Yapılan bu duyuru üzerine aşı vurdurmak isteyen milyonlarca vatandaşın aklında soru işaretleri kaldı. Bu soru işaretlerinden birisi ise aşı randevusunun nasıl alıncağı oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin aşılanması üzerine Koronavirüs aşı randevuları başlamış oldu. Bu aşılanma üzerine Fahrettin koca acil kullanım onayı vererek CoronaVac aşısı tüm illerde uygulanmaya başlandı. Randevuların başlaması üzerine milyonlarca vatandaş Koronavirüs aşısı için nasıl randevu alacağı hakkında araştırma yapmaya başladı.

Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşısı yaptırmayı düşünen vatandaşların daha öncesinde de birçok aşı veya hastalıkta kullanılan MHRS sistemi ile randevu alabilecekleri açıklandı. MHRS sistemi üzerinden belirlenecek olan hekimler ve hastaneler aracılığıyla aşı için randevular alınabilecek. Randevu almak için ise MHS sistemine girerek T.C. kimlik numarasıı ve şifre girmeniz yeterli olacaktır. Diğer bir şekilde ise ALO182 üzerinden randevunuzu alabilirsiniz.

Benzer Yazı:  Emeklilerin Yüzünü Güldürecek Haber! Emekli Promosyon Tercihi Yaparken Dikkat! Emekliye Müjde...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir