Hac Yolcularına Üzücü Haber Erken Geldi! Pandemi Dolayısıyla Hac İçin Kimse Alınmayacak! Hac Adaylarının Dikkatine!

Milyonlarca insanın yıllarca beklediği Hac için bu sene kimsenin alınmayacağı Suudi Arabistan devleti tarafından açıklandı. Dünya sorunu haline gelen Koronavirüs kapsamında bu yıl ki hac ibadetleri ertelenecek. Ölümcül Koronavirüs kapsamında Suudi Arabistan devleti bu sene ülkeye kimseyi almamaya karar verdi. Detaylar…

Hac Yolcularına Arabistan’dan Kötü Haber!

Dünya sorunu haline gelen Koronavirüs hala etkisini tüm dünya üzerinde göstermeye devam ediyor. Bu zorlu dönemlerde ise en büyük ibadetlerden birisi olan hac hakkında Suudi Arabistan yeni bir karara vardı. Koronavirüs sebebiyle bu yıl yapılacak olan hac için kendi ülkesinden en fazla 60 bin kişi alacağını yurt dışından ise hiç kimsenin alınmayacağı duyuruldu.

2021 senesi için sadece kendi ülkesinde olan vatandaşlarına kontenjan açan Suudi Arabistan devleti bu karar ile Koronavirüs’ün önüne geçmeyi planlıyor. Yurt dışından hac ibadeti için kimseyi almayacağını duyuran Suudi Arabistan kendi vatandaşlarından ise en fazla 60 bin kişinin ibadet yapmasına izin vereceği duyuruldu. Bu karar neticesinde en çok etkilenen ülkelerden olan Türkiye’deki hac adayları ibadet yapmak için maalesef gidemeyecek.

Benzer Yazı:  Emeklilerin Yüzünü Güldürecek Haber! Emekli Promosyon Tercihi Yaparken Dikkat! Emekliye Müjde...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir