Arçelik’ten Büyük Adım, 5G Yatırımı Geliyor! Arçelik’ten Büyük Hamle, 5G İçin Çalışmaları Başlattı!

Arçelik her geçen gün gelişen teknoloji ile ilgili büyük bir yatırım çalışmalarını başlattı. Yakın zamanda ortaya çıkan 4,5G hizmetine karşılık olarak 5G hizmeti için çalışmalar başlatan Arçelik teknoloji ve arge yatırımlarına yöneldi.

Arçelik’ten Son Teknolojiye İlk Adım!

Türk sanayisinin önemli kuruluşlarından birisi olan Arçelik ülkemizde ilk özel kablosuz ağı kurmak için çalışmalara başladı. Atılan önemli adımda Nokia ve Türk Telekom ile işbirliği kuran Arçelik iki büyük firma ile ortaklık anlaşması imzaladı. Ortaklık anlaşması imzalayan bu 3 büyük marka Türkiye’nin ilk 5G özel kablosuz ağının kurulması için çalışmalara başladı.

3 Büyük marka tarafından yapılan anlaşmaya göre Nokia’nın özel kablosuz ağı, Arçelik’in ise video tabanlı üretim süreçleri, İç mekandaki yerini ve AGV performansını destekleyeceği açıklandı. Bu gelişmelerin yanı sıra Nokia ve Türk Telekom bir ilke imza atarak ilk ticari özel 4.9G/LTE ağını aktif etmek için hazırlıklarını sürdürüyor. 5G çalışmaları ise Arçelik markasının Çayırova’da bulunan çamaşır makinesi üretim tesisinde başlanacak.

Benzer Yazı:  Yaz Ayları Geldi, Uzmanlar Maske Konusunda Uyardı! Sıcak Günlerde Bakteri Yoğunluğu Artıyor! Maskenizi Sık Sık Değiştirin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir