Anne Adaylarının Dikkatine! Bebek Cinsiyetin Hamileliğin Hangi Evresinde Öğrenilir? Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Anne adayları için en merak konusu olan olaylardan birisi ise bebeklerin cinsiyetinin olduğu biliniyor. Hamilelik sürecinde büyük sıkıntılar çeken anne adayları için en büyük ödül ise çocuklarını kucağına sağlıklı bir şekilde almak oluyor. Anne adayı 9 ay süresince karnında taşıdığı bebekle ilgili her şeyi merak ediyor. En çok merak edilen konulardan birisi ise bebeğin cinsiyeti oluyor. Peki bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur?

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Anne adaylarının 9 aylık zorlu bir dönem geçirdiği sırada karnında büyüyen bebekler hakkında birçok şeyi merak ediyor. Neredeyse her gün yeni bir anne adayı bu sorular ile baş başa kalıyor. Hamile olduğunu öğrenen yeni anne adayları karnında büyüyen evladını kucağına alma mutluluğuyla uzun bir süre sabrediyor. Anne adaylarının bir diğer en merak ettiği konu ise bebeklerinin cinsiyeti oluyor. Bebeklerin cinsiyeti kimi hakkında kimi zaman yanılmalar olabiliyor. Bazı ebeveynler bebeklerinin cinsiyetinin belli olması üzerine alışveriş hazırlıkları yapmaya başlıyor. Peki bebeklerin cinsiyeti ne zaman öğrenilir?

Benzer Yazı:  MasterChef Yarışmasından Efsane Tarif! Kıymalı Börek Hiç Bu Kadar Güzel Olmamıştı! Kıymalı Börek Tarifi...

Anne adaylarının ve baba adaylarının en çok merak ettiği sorulardan birisi olan bebek cinsiyetini öğrenmek için doktorunuza başvurmanız gerekiyor. Doktor kontrolünde yapılan ultrason muayenesi sonrasında bebeğin cinsiyeti ortaya çıkıyor. Aslına bakarsak bebeğin anne rahmine düşmesi sonucunda genetik olarak cinsiyeti öğrenilebilir. Fakat bebeğin cinsiyetinin ultrason’da görülebilmesi için belli bir süre zarfının geçmesi gerekir.

Bebek Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belirlenir?

Anne ve baba adaylarının doğacak olan bebeklerinin cinsiyetini öğrenmesi için en az 13 hafta gibi bir sürenin geçmesi gerekiyor. Genelde 4. ay içerisinde belinlenen bebek cinsiyetinin her anne için aynı tarih söz konusu değil. Bazı durumlarda bebeğin cinsiyeti netlik kazanması için bu süre uzayarak 14 veya 15 hafta sürebiliyor. 13. haftada yapılan bir muayene sonrasında geçen 1 aylık süreç içerisinde cinsiyet farklılık gösterebiliyor. Erkek bebeklerde yanılma oranı düşük olurken, kordon yanılmasından dolayı kız bebeklerde oldukça sık gerçekleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir