ABD’den Köpek İthalatı Yasaklandı! Petshop Mağaza Yöneticilerine ve Köpek Yetiştirip İhraç Edenlerin Dikkatine! Kötü Haber…

Son zamanlara bakıldığı sırada, ABD’de sürekli olarak artış gösteren kuduz vakaları nedeniyle yeni bir karara varıldı. Yeni alınan bu karara göre içlerinde Türkiye’nin de yer aldığı 100’den fazla ülkeden köpek ithalatını tamamen durdurdu ve yasakladı. Bu haber ise pershopcuları ve köpek ihracatı yapanları adeta şoke etti. Tüm Detaylar…

Kuduz Krizi Dünyayı Sardı!

ABD’de kriz haline gelen kuduz hakkında Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC)’nin yaptığı açıklamalara göre, kuduz hala ciddi bir sorun olurken 100’den fazla ülkeden getirilen köpeklerin ithalatına, ithal edilen köpeklerin kuduz aşısı vurulduğunun kanıtının olmasına ve küçük olduğu gerekçesiyle aşılanmayan yavru köpeklerin risk oluşturmaması amacıyla 1 yıl boyunca ara verileceğini açıkladı.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC)’nin yaptığı açıklamalara göre, son zamanlarda ülkeye getirilen yavru köpeklerde inanılmaz bir artış görüldüğünü açıklamıştı. Yayınlanan kararlara ek olarak, ABD vatandaşı olan birisi köpeğini Türkiye’nin de bulunduğu 100 ülkeden birine götürmesi halinde, 100 ülke dışında olan kuduz riski olmayan bir ülkede 6 ay geçirerek ülkeye sokmalarına izin verileceği duyuruldu.

Benzer Yazı:  Türkiye'nin Yeni Nesil Yerli Silahları Nefes Aldırmayacak! ALPAGU Hedefi Tam On İkiden Vurdu!

Köpek İthalatı Durduruldu!

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) tarafından açıklanan bu yeni yasakların köpek sağlığı ile yakından ilgilendiklerini açıkladılar. Yeni alınan bu kararın 14 Temmuz itibariyle yürürlüğe gireceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir